Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh
Náš příběh

Náš příběh

Náš příběh

Po pětileté rozsáhlé a velice náročné rekonstrukci se 1.7.2020 otevírají brány Peruckého zámku. Už asi nikdo nevěřil, že se najde někdo, kdo dokáže zachránit chátrající zámek. Přenádherný a velice cenný rokokový zámek připomínal spíše barabiznu …. děravá střecha, propadlé stropy i podlahy, ztrouchnivělé trámy, rozmlácená okna, hnijící parkety, opadané omítky, všudypřítomné vlhko, plíseň a dřevomorka, neexistující kanalizace, topení. Jedním slovem hrůza. 

Zámek Peruc opravujeme bez jakýchkoliv dotací či příspěvků, ale pouze z vlastních zdrojů a hypotéky

A dnes si můžete prohlédnout ty nejkrásnější a nejhodnotnější sály a salonky zámku včetně překrásného schodiště se sochařskou výzdobou Františka Ignáce Platzera, který mistrně spojil domácí rokovou tradici s vídeňským klasicismem.

Perucké schodiště patří mezi nejkrásnější schodiště v Evropě. Na prohlídce uvidíte zrestaurovaná původní kachlová kamna, dobový nábytek a velkolepou sbírku renesančních a barokních obrazů od vyhlášených starých mistrů. Také Vás zaujme zrestaurovaná štuková a fresková výzdoba. Na vlastní oči budete moci zhodnotit jak dosavadní oprava proběhla a také v rámci vstupného přispět na pokračující rekonstrukci, která k dokončení celého zámku a parku je nezbytná.

Po prázdninách se zámek opět zahalí do konečné rekonstrukce, kdy se budou dokončovat luxusní zámecké apartmány či venkovní a vnitřní zámecké spa wellness. Neváhejte a využijte příležitosti navštívit jeden z nejkrásnějších zámku v České republice s bohatou historií, který se nám podařilo zachránit před spadnutím.

Předem Vám děkujeme za Vaši návštěvu a podporu.

Tým Chateau Peruc

Peruc 10.jpg

Poukazy